Flexbox: prezentacja + źródła nauki

Dziś dzielę się z Wami moją prezentacją o flexboxie. Przygotowałam ją w celu przedstawienia podstawowych informacji: czym jest flexbox, jakie daje możliwości, czy warto z niego skorzystać. Przyznaję się bez bicia – nie jest ona najświeższej daty. Mimo wszystko uważam ją za uniwersalną pigułkę bazowej wiedzy – dlatego też puszczam ją w świat.

Usunęłam z prezentacji tylko stronę o wsparciu flexboxa w przeglądarkach. Świeże dane na ten temat sprawdzicie TUTAJ.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Przy okazji tego wpisu podaję też źródła wiedzy o flexboxie:

Wydaje mi się, że powinnam w jakiś mądry sposób podsumować flexboxa. Jak go używać? To można łatwo wygooglać. Czy go używać? To już jest temat do długiej dyskusji.

Powiedziałabym TAK, bo 1. to przyszłość CSS, 2. trzeba iść do przodu z technologią, nie stać w miejscu 3. flexbox to lekarstwo na wiele udręk w CSS 4. flexbox w teorii przyspiesza pracę 5. flexbox w teorii ułatwia pracę.

Powiedziałabym NIE, bo 1. wsparcie flexboxa w starszych przeglądarkach jest słabe 2. na drodze stylowania znajduje się tryliard min, o których najlepiej po prostu wiedzieć 3. jeśli wpadasz na minę, na którą jeszcze nikt inny w internetach nie wpadł – masz problem 4. flexbox różnie działa na różnych przeglądarkach 5. wszelakie próby obejścia punktu 4 wyglądają najczęściej brzydko.

Czy decydować się na flexboxa? Jeśli robisz projekt dla siebie testując jakąś technologię, który po prostu ma wisieć na githubie i czekać na rekruterów – IMHO tak. Jeśli robisz projekt dla klienta, który wymaga wsparcia tylko na najnowszych przeglądarkach – IMHO tak. W każdym innym przypadku – IMHO nie.

A jakie jest Wasze zdanie na temat flexboxa? Używać, nie używać? Fajny to kolega, czy raczej taki, co robi więcej bałaganu, niż pożytku? 

 

Artykuły, które mogą Ci się spodobać...

Wpisz hasło, którego szukasz i naciśnij ENTER, aby je wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Dawaj na górę