pytania rekrutacyjne front end

Pytania na rozmowę rekrutacyjną dla front-end developera

Mam dla Was kilka źródeł ciekawych pytań na rozmowy rekrutacyjne dla front-end developera. Bo wiadomo – praca pracą, a rekrutacja rekrutacją. Co innego praktyka, co innego teoria.

HTML, CSS, JS

nafrontendzie.pl – zagadnienia, pytania i odpowiedzi
Zacznijmy po polsku, patriotycznie. Link prowadzi do artykułu, w którym znajdziecie wiele istotnych informacji na temat rekrutacji front-end developera. Po zapisaniu się na newsletter dostaniecie genialną ebooka w formie pytań i odpowiedzi na tematy javascriptowe. Polecam z ręką na sercu!

thatjsdude.com –  pytania i odpowiedzi
Genialna baza pytań czysto teoretycznych podzielona na kilka kategorii. Mimo iż cały czas trwają prace nad niektórymi zagadnieniami, strona zawiera wystarczająco dużo pytań, aby Ciebie zadowolić.

toptal.com – pytania i odpowiedzi
Pytania z dziedziny tylko Javascriptowej. Czysto teoretyczne oraz związane z kodem. Odpowiedzi są profesjonalne i konkretne. Szkoda, że baza zawiera tylko 36 pytań.

github.com/utatti – pytania i odpowiedzi
Świetna baza pytań podzielonych na kategorie. Dotyczą one przeróżnych dziedzin całego ekosystemu frontowego. Obejmują zarówno czystą teorię, jak i problemy związane z kodem.

github.com/yangshun – pytania i odpowiedzi
Świetna baza pytań. Nie jest ich nie-wiadomo-jak-wiele. Tu mamy kilka kluczowych pytań oraz naprawdę wyczerpujące odpowiedzi.

techbeamers.com – pytania i odpowiedzi
50 podstawowych pytań i zwięzłych odpowiedzi. To artykuł, który na pewno warto choć prześledzić oczami.

medium.com – pytania i odpowiedzi
10 pytań dotyczących zagadnień, które są we froncie po prostu „na czasie”. Tam nie znajdziesz prostych rzeczy. Tam poczytasz o tematach, które potrafią zagiąć najlepszych seniorów. Dobrze być chociaż świadomym istnienia pewnych dziedzin wiedzy frontowej.

frontendmasters.com – zagadnienia
Tutaj znajdziecie Front-End Developer Handbook 2017. To dosyć obszerny ebook poświęcony front-end developmentowi. Znajdziecie w nim podstawowe informacje na temat licznych zagadnień środowiska frontowego oraz odnośniki do szerszej wiedzy. Pozwolę sobie napisać, że to coś jak frontowa Biblia. Na rok 2017.

medium.freecodecamp.org – zagadnienia
To artykuł. Znajdziesz w nim zagadnienia, z którymi możesz się spotkać na rozmowie rekrutacyjnej oraz odnośniki do szerszej wiedzy na ich temat.

medium.com – zagadnienia + podstawowe omówienia
Kilka oczywistych haseł oraz kilka mniej oczywistych, trafnych zagadnień, które łatwo przeoczyć podczas przedrekrutacyjnej powtórki wiedzy. Artykuł nie przytłacza ilością informacji, jest krótki, zwięzły i konkretny. Wart uwagi.

frontendinsights.com – zagadnienia
Jak wyżej – ciekawy artykuł z listą frontowych zagadnień, o których musisz umieć powiedzieć kilka konstruktywnych zdań.

devmentor.pl: część 1część 2część 3 – zagadnienia i omówienie – filmiki!
Gratka dla tych, którzy lubią zdobywać wiedzę na youtubie. Polski człowiek frontu omawia zagadnienia, które są często poruszane na rozmowach rekrutacyjnych. To rewelacyjna, dosyć świeża sprawa, także chyba możemy oczekiwać kolejnych części.

gist.github.com/stevekinney – zagadnienia
Pliczek na githubie, w którym znajdują się zagadnienia frontowe – podzielona na 4 kategorie zaawansowania wiedzy. Uwaga – lista wymaga aktualizacji, jednak warto na nią spojrzeć. Świat technologii frontowych pędzi do przodu, jednak kluczowe pytania na rozmowach tak szybko się nie zmieniają.

sowaprogramuje.pl, dailyweb.pljsdev.pl – pytania
Tu znajdziecie kilka pytań technicznych kierowanych głównie w stronę junior front-end developerów. Po polsku!

scribd.com – pytania
Hmmm.. to ciekawy plik uploadowany przez pana Krzysztofa (pozdrawiamy!), który posiada 17 stron różnych pytań rekrutacyjnych, po polsku. Oczywiście serwis, na którym udostępniono plik, jest płatny. Pierwszy miesiąc rejestracji jest darmowy, więc istnieje jednak darmowa opcja ściągnięcia pytań. Czy warto? Szczerze nie wiem, nie lubię podawać numeru swojej karty kredytowej. Mimo to linka zostawiam.

Front End Web Development Quiz & JavaScript Web Quizdavidshariff.com – zagadnienia
Oto quizy pana Davida Shariff. Genialny sposób sprawdzenia swojej wiedzy. Wiele z poruszonych w quizach zagadnień na bank pojawi się na Twojej rozmowie rekrutacyjnej. Polecam również artykuł Dawida na temat rekrutacji front-end developera w 2017 roku. Ogrom konkretnych frontowych pojęć – to tam znajdziecie.

performancejs.com – pytania i trochę odpowiedzi
Pytania zarówno teoretyczne, jak i dotyczące kodu. Wytrwali czytelnicy znajdą w artykule kilka zagadnień, które nie są popularne w internetach, a na rozmowach jakoś potrafią się pojawić. Wiem co mówię.

zsoltnagy.eu – pytania i odpowiedzi
10 pytań i odpowiedzi z kategorii ES6. Większość z nich opiera się na kodzie. Świetna propozycja, kiedy chcesz sprawdzić swoją praktyczną wiedzę o JS.

50 Things You Should Know Before Going to a JavaScript Developer Job Interview – pytania
50 zagadnień podzielonych na dwie grupy: ogólne oraz techniczne. Część z nich obejmuje zagadki związane z fragmentem kodu. Pytania są nieszablonowe, ciekawe, rzadko spotykane na podobnych stronach, z pewnością godne uwagi przed każdą rozmową rekrutacyjną.

auth0.com: część 1część 2
Na koniec perełka. To artykuł, w którym raczej nie znajdziesz słowa o rekrutacji. To po prostu słownik ważnych, modnych pojęć współczesnego frontu. Sprawy te zarówno podstawowe, jak i abstrakcyjne dla wielu developerów.


React

ReactJS Interview Questions for Senior Developers – pytania i odpowiedzi
W teorii pytania dla seniora, choć w moim odczuciu bardziej na regulara. Niemniej jednak, startując do projektu React’owego, zagadnienia opisane pod powyższym linkiem trzeba znać i rozumieć.

ReactJS Interview Questions – pytania i odpowiedzi
Strona podzielone na 2 sekcje: Intermediate oraz Advanced. Jak wyżej – uważam, że te zaawansowane pytania są obowiązkowe na poziomie regulara. Mimo to gorąco polecam stronę, bo znajdziecie na niej dobry zestaw obowiązkowych zagadnień dotyczących biblioteki React.


To na tyle w temacie. Jeśli kiedykolwiek znajdę coś godnego polecenia, na pewno będę aktualizować posta!

A czy Ty znasz inne ciekawe źródła frontowych pytań? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Artykuły, które mogą Ci się spodobać...

Wpisz hasło, którego szukasz i naciśnij ENTER, aby je wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Dawaj na górę