Narzędzia do szukania narzędzi

Nareszcie kolejny wpis z darmowymi zasobami dla front-end developerów (i nie tylko)!

Szukaliśmy już inspiracji, kursów programowania, aplikacji do nauki programowania, narzędzi do testowania a11y, narzędzi do tworzenia mockupów… Dziś poszukamy narzędzi do szukania narzędzi. Dosłownie.

Kolejność jest totalnie przypadkowa. Choć, hmmm… zacznijmy patriotycznie.

300 darmowych rzeczy dla programistów

Polski artykuł na platformie Medium. Ponad 300 linków do narzędzi przydatnych podczas pracy większości programistów. Fajnie, że są pogrupowane kategoriami, aczkolwiek i tak subiektywnie uważam, że ich przeszukiwanie to katorga. Niemniej jednak – zbiór jest obfity w perełki, które mogą zmienić twoje życie. Warto.

Podobne artykuły na Medium, aczkolwiek obcojęzyczne to: 200+ Best Free Tools & Resources for Front-End Web Developers oraz The Ultimate List of Best Free Tools & Resources for Front-End Web Developers.

Front-end tools

Miód na me serce. 43 konkretne kategorie narzędzi. Do ciekawszych należą: SEO, BAAS, Współpraca & Komunikacja, Offline, Tworzenie prezentacji, Wykresy. Ostatecznie zawartość każdej z kategorii nie powala na nogi, jednak stanowi dobry punkt wyjścia do ewentualnych dalszych poszukiwań narzędzia idealnego. Do zakładek!

Front-End Developer Handbook 2018

No heloł. Gdy trwoga to do… handbooka! Stanowi on swoisty google dla front-end developerów. Świeże, konkretne, merytoryczne dane. Odnośniki tylko do sprawdzonych, wiarygodnych w 100% źródeł. Wyszukiwanie proste jak budowa cepa oraz szybkie niczym struś pędziwiatr. Mam nadzieję, że taka recenzja jest dla ciebie wystarczająco przekonująca.

JSter

Strona konkret. Przejrzysta i bogata w różnorodne źródła. A najlepsze w niej jest to, że jest często aktualizowana! Zapisz się do newslettera, a jako pierwszy poznasz najnowsze webowe narzędzia. Jeśli nie lubisz dzielić się swoim mailem – chociaż dodaj JSter do zakładek. Dla mnie to must have w kategorii narzędzi do szukania narzędzi.

Awesome – Curated list of awesome lists

Lista narzędzi w formie open source. Gruba ryba w swojej kategorii. Zbiera narzędzia przydatne nie tylko dla front-end developerów. W sumie stara się zadowolić całą programującą, ziemską społeczność. Spójrzcie na kategorie „Gaming”, „Work”, „Hardware”. To jest kombajn. I ja go kupuję.

Frontend Development Bookmarks by dypsilon

Kolega po fachu udostępnił światu swoje zakładki. Lista jest naprawdę imponująca. Palec boli od scrollowania, ciężko znaleźć coś konkretnego. Jednak na pewno warto poświęcić 10 minut podczas śniadania, aby wydobyć z tej paczki to, co najlepsze i ją po prostu zamknąć.

Front-end development tools by gamtiq

Inni kolega po fachu udostępnił swoją listę frontowych narzędzi. Dobrze zorganizowana, bogata w zasoby, które na próżno szukać w popularnych agregatorach narzędzi. Polecam zajrzeć do kategorii „Playground, online development”. Człowiek podszedł do tematu poważnie. Oklaski!

Frontender Tools by LFeh

Kolejna propozycja prosto z githuba. Wypisuję, bo jest czytelna, obszerna, jednak nie-przegadana. Praktyczna i ciekawa. Dosyć mydła. Tak na serio to urzekła mnie działem „Text Generators”.

100+ Awesome Web Development Tools and Resources

Lista początkowo nudna, wręcz banalnie oczywista i przewidywalna. Jednak postanowiłam ją udostępnić chociażby ze względu na dział „Web Development Communities”. Jeśli lubisz pomagać innym developerom, udzielać się w programistycznej społeczności, dyskutować na technologiczne tematy lub po prostu szukasz przyjaciół – kliknij.

Stack Share

Ta strona jest… osobliwa. Dzięki niej poznasz narzędzia, z których powstają aplikacje wielkich korporacji. Bo od kogo się uczyć, jak nie od tych największych? W ułamek sekundy znajdziesz stack technologiczny Facebooka, Instagrama, Ubera, Airbnb, Spotify, czy Stack Overflow! Porównasz wybrane narzędzia oraz sprawdzisz trendy. Szaleństwo.

Build With

Spodobała ci się poprzednia pozycja? Usiądź wygodnie. Czas na Build With, które daje możliwość sprawdzenia technologii wykorzystywanych na dowolnej stronie internetowej. Nieestetyczny, nieczytelny, bez statystyk narzędzi oraz ich porównywarki, aczkolwiek – super szczegółowy. Zadowoli każdego internetowego detektywa.

Enboard

Worek z wszelakimi różniastymi narzędziami. Plus wyszukiwarka. Generalnie lista jest po prostu brzydka, wydaje się stara, wręcz przedpotopowa. Ostatni raz aktualizowana ponad rok temu. Mimo wszystko możecie tu znaleźć kilka rarytasów. Proszę, częstujcie się.


Piszcie w komentarzach, jeśli znacie inne narzędzia do wyszukiwania narzędzi! Z chęcią dodam je do listy!

Artykuły, które mogą Ci się spodobać...

Wpisz hasło, którego szukasz i naciśnij ENTER, aby je wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Dawaj na górę