10 darmowych aplikacji, które pokochacie

Hej, programiści! My, developerzy, mamy ogromny problem z wysoką ambicją i chęcią rozwoju. Wszyscy! Nawet ci najbardziej leniwi Janusze. Każdy programista, który w swojej pracy nie ma możliwości zdobywania nowej wiedzy – zmieni ją. Bez wyjątku. Takie z nas ambitne zwierzęta. Codziennie ubolewamy nad każdą bezwartościową, straconą minutą naszego życia. Np. w drodze do pracy. Jeśli skądś to znasz, łap listę kilku aplikacji, które mogą Ciebie zainteresować…

JsTips – Short Javascript Tips

Google Play | App Store

Mega prosta aplikacja. Generalnie stanowi ona prostą listę ciekawostek związanych z Javascriptem. Codziennie dodaje się jedna nowa wskazówka. Za pomocą apki możesz zapisywać tipy do ulubionych, możesz zgłaszać swoje pomysły. I w sumie nic więcej. I dobrze! To aplikacja idealna na 5 minut stania w kolejce do kasy w sklepie.

DevTalk

Google Play | App Store

Aplikacja do słuchania podcastów Macieja Aniserowicza z bloga devstyle.pl. Są one kierowane do programistów wszelakiej maści. Techniczna tematyka, luźny klimat. Ta aplikacja wnosi wiele dobrego do życia programistów. Idealna na godzinkę w siłowni.

SoloLearn: Learn to Code for Free

Google Play | App Store

Apka, jak sama nazwa wskazuje, służy do nauki programowania różnych języków i technologii. To taki mały kombajn edukacji programistycznej. Mamy tu forum wsparcia, wyzwania, tutoriale, statystyki. Świetna sprawa, jeśli szukasz platformy do regularnej, kompleksowej nauki. Na przykład w czasie oczekiwania na swoją kolejkę w Heroes.

Tide

Google Play | App Store

Aplikacja, która wspiera Twoją produktywność. Zawiera bazę dźwięków, które w teorii pomogą Ci się skupić podczas pracy. Ponadto udostępnia timer mierzący czas (domyślnie) zgodnie z techniką Pomodoro. Możesz zmienić czas na taki, który najbardziej Tobie pasuje. Świetna sprawa na caaaały czas pracy w domu, aby zabić ciszę lub na głośnym openspace, aby zdusić szum.

WakaTime

Google Play | App Store

To aplikacja, którą odkryłam całkiem niedawno. Niesamowicie przydatna sprawa dla każdego freelancera! Zadaniem aplikacji jest zbieranie danych dotyczących Twojego programowania: język, czas programowania, edytor, projekt. Co tydzień na maila dostajesz odpowiednie statystyki. Brzmi super, co nie? Genialna rzecz na całe życie!

Enki

Google Play | App Store

Apka do nauki JS, Python, CSS, HTML, git, Linux, Java. Wybierasz min. 2 technologie i oznaczasz swój poziom zaawansowania. Ustawiasz przypomnienie, jak często chcesz się uczyć (codziennie!). Z każdej technologii dostajesz 5 krótkich informacji wraz z ćwiczeniami. Prosty, genialny sposób na szybkie, efektowne przyswajanie nowej wiedzy! W sam raz na czas oczekiwania, aż pizza na obiad się upiecze.

Feedly

Google Play | App Store

Teraz aplikacja serwisu, który pewnie każdy z Was zna. Korzystam z Feedly, aby być na bieżąco z frontowymi nowościami. Aplikacja pozwala na szybką filtrację codziennej lawiny powiadomień. Idealna na 30 min. jazdy tramwajem do pracy.

Lightbot

Google Play | App Store

Rewelacyjna gra ucząca programować, która jest dedykowana dzieciom. Prosta sprawa – programujesz kolejność różnorakich komend, aby ludzik doszedł do konkretnego pola i zapalił żarówkę. Pierwsze poziomy są banalne, jednak im dalej w las, tym robi się ciekawiej! Dobra zabawa na czas wizyty w toalecie.

Computer and IT Quiz (Lite)

Google Play

Jak sama nazwa wskazuje – aplikacja to quiz z dziedziny IT. W darmowej wersji wybierasz poziom zaawansowania lub tryb gry 100 losowych pytań. W płatnej wersji wybierasz dziedzinę zagadnień. Ciekawa, szybka, a jak pouczająca zabawa! Super np. na czas tankowania samochodu.

Appy Geek – Tech news

Google Play | App Store

Aplikacja dla pasjonatów wszystkiego, co pachnie media marktem, czyli tzw. nowych technologii. Jeśli lubisz wiedzieć, co w trawie piszczy – instaluj tę apkę. Rewelacyjna sprawa np. wtedy, kiedy czekasz, aż uber odbierze Cię z imprezy.


Jakie są Wasze ulubione aplikacje? Piszcie w komentarzach!

Artykuły, które mogą Ci się spodobać...

Wpisz hasło, którego szukasz i naciśnij ENTER, aby je wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Dawaj na górę