18 filmów dla ludzi ze świata IT

W tym tygodniu kolejny off-topic. Przecież nie samym kodem programista żyje! Mam dla Was kilka filmów, które mogą Wam się spodobać…

Kontrola absolutna (2016)

Haker, geniusz, psychopata. I dziewczyna, córka biznesmana, szefa tego pierwszego. Babski film? Może troszkę

Ghost in the Shell (2017)

Jest wizja przyszłego świata, są ludzie hybrydy, jest i cyber-przestępczość. Film przedstawia świeży, ciekawy pomysł na kolejną opowieść o ziemi zdominowanej przez technologię. Podobał mi się mimo, iż nie gustuję w filmach akcji. Zresztą co ja będę opowiadać… i tak go oglądaliście, prawda? Ach, ta Scarlett Johansson, prawda?

Transcendencja (2014)

Uwielbiam filmy o sztucznej inteligencji. TEN film totalnie mnie pochłonął. Zresztą z TAKĄ obsadą trudno popsuć produkcję. Oczywiście ktoś powie, że trochę naciągany, że miejscami rodem z science fiction… Zgodzę się. Ale tak czy siak, to pozycja obowiązkowa.

Steve Jobs (2015)

Nie gustuję w biografiach, jednak TA historia mnie wciągnęła. Jestem świadoma, że to tylko film, że pokazuje to, co może i chce pokazać, że nigdy nie wiadomo, jak to było naprawdę. Jednak w każdym micie jest ziarnko prawdy Przy okazji wspomnę o innej kinowej biografii Jobsa – film „Jobs” (2013). Tej pozycji akurat nie polecam.

The Social Network (2010)

Idąc za ciosem kolejna biografia. Tym razem twórca facebooka. Tego pana też raczej nie trzeba Wam przedstawiać.

Snowden (2016)

I jeszcze jedno biografia. Spodobał mi się ten film. Nawet nie oglądałam go w kontekście prawdziwej historii. Mało interesuje mnie życiorys Snowdena. Film sam w sobie po prostu jest warty zobaczenia.

Haker (2015)

Bez rewelacji, bez tragedii. Film można oglądnąć, ale nie utknie Ci w głowie na kolejny tydzień. Po prostu z takim tytułem ciężko było go nie wspomnieć w tym zestawieniu.

WHO AM I. Możesz być kim chcesz (2014)

Szczerze nie oglądałam tego filmu, ale wydaje mi się, że to absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego hakera.

Stażyści (2013)

Ja wiem, że widok komputera nie sprawia, że film jest o technologii. I co z tego? Mam straszny sentyment do tego filmu… Poza tym jakby nie patrzeć tłem jest biuro Google – to chyba wystarczający powód, aby umieścić go na tej liście.

Eagle Eye (2008)

Polityka, zamach, a do tego hakerzy, telefon rodem z Ringa i para nieszczęsnych śmiertelników. Dla zainteresowanych.

Nerve (2013)

To film, którego jeszcze nie widziałam. Jednak jest na szczycie mojej listy filmów do nadrobienia. Nastawiam się, że będzie to lekkostrawny film akcji z domieszką komedii.

Ex Machina (2015)

Kolejna sztuczna inteligencja. Ciekawa, niebanalna historia. No spodobał mi się ten film.

Ona (2013)

https://www.youtube.com/watch?v=WzV6mXIOVl4

Mocna historia. Genialny film. Wizja tak futurystyczna, a jednocześnie tak nam współcześnie znana. Po wypuszczeniu tego filmu powinniśmy wszyscy stracić pracę.

Gamer (2009)

Coś dla graczy pasjonatów. Czyli dla pewnie 95% środowiska programistów.

Piąta władza (2013)

WikiLeaks i siła internetu. Ale oglądajcie go proszę z dużą dozą sceptyzmu, raczej jako kino fabularne, a nie dokumentalne.

Teoria wszystkiego (2013)

Pozycja z mojej listy „filmów do nadrobienia”. Uwaga, to nie jest standardowe kino do poduszki.

Debug (2015)

UFO hakerem? Czemu nie. Naciągany film, jednak do zobaczenia w wolnym czasie.

Uczniowie zła (2016)

Rozszerzona rzeczywistość. To hasło chyba wystarczy, żeby zobaczyć ten film, co nie?


Może zauważyliście, że w tym zestawieniu nie ma starych filmów. Takich, gdzie komputery mają wypukłe ekrany. Cóż, jestem uczulona na takie zakurzone produkcje, więc ich nie polecam.

Mam nadzieję, że taki luźny temat nie zawiódł żądnych kodu czytelników Wybaczcie proszę Matce Polce takie babskie wpisy! Za tydzień znajdziecie tu coś konkretniejszego

Tymczasem piszcie w komentarzach, jakich filmów zabrakło na mojej liście!

Artykuły, które mogą Ci się spodobać...

Wpisz hasło, którego szukasz i naciśnij ENTER, aby je wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Dawaj na górę